Nauka języka polskiego


Kursy języka polskiego będą prowadzone na wszystkich poziomach zaawansowania (podstawowy, średnio-zaawansowany, zaawansowany). Rekrutacja do poszczególnych grup odbędzie się na podstawie zaliczenia online testu, weryfikującego stopień znajomości języka polskiego, co umożliwi przyporządkowanie poszczególnych uczestników do odpowiednich grup. Zajęcia będą prowadzone przez zespół wykwalifikowanych specjalistów, pracowników Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa,którzy przygotują dla was ciekawe zajęcia posługując się najnowszymi materiałami. W ciągu 3 tygodni przejdziesz  85 godzin gramatyki, czytania, pisania, przeprowadzenie dialogów, słuchanie tekstów, oglądanie filmów oraz innych ćwiczeń, potrzebnych dla szybszego i skutecznego nauczania się języka polskiego. Zajęcia będą połączone z zwiedzaniem najciekawszych miejsc regionu Opolskiego, ciekawymi grami i innymi atrakcjami.

Opole - miasto wielu kultur


Opole jest miastem wyjątkowo przesiąkniętym studencką atmosferą. Studencka kultura, studencka rozrywka, studencki sposób bycia są tu obecne na każdym kroku. Opole jest stolicą najmniejszego w Polsce województwa, gdzie studiuje najwięcej studentów w kraju w proporcji na jednego mieszkańca. W zestawieniu z urokliwym, kameralnym charakterem Opola, gdzie wszędzie jest blisko, a centrum wygląda jak staroświecka bombonierka, daje to efekt porównywalny do tych, jakie spotykamy w starych uniwersyteckich miastach Włoch, Niemiec, Francji. Nie patrząc na dość nie wielkie rozmiary miasta, Opole jest bardzo atrakcyjnym miastem. Tutaj znajduję się jeden z największych ZOO w regionie, Amfiteatr, gdzie odbywa się największy ogólnopolski festiwal piosenki, najciekawsze muzea, oraz mnóstwo centrów sportowych, które będziesz musiał odwiedzić.

Witamy na Uniwersytetcie Opolskim


Uniwersytet Opolski powstał w 1994 roku z połączenia czołowej uczelni pedagogicznej w kraju – Wyższej Szkoły Pedagogicznej – z opolską filią Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Uczelnia dysponuje ogromnym potencjałem naukowym, generowanym przede wszystkim przez jej utytułowaną kadrę oraz przez mnogość specjalistycznych pracowni, laboratoriów, centrów informatycznych i medialnych, a także przez imponujące zasoby biblioteczne.
Uniwersytet Opolski stale poszerza i wzbogaca ofertę edukacyjną, nawiązuje współpracę z ośrodkami naukowymi oraz biznesem w kraju i za granicą, wysyła studentów na zagraniczne praktyki oraz wymiany (program Erasmus, Studia Europa Master), funduje im stypendia, daje możliwość realizacji swych pasji w samorządzie studenckim, kołach naukowych, na obszarze kultury, rozrywki, sportu.

Sięgnij do przeszłości w Parku Nauki i Rozrywki "Krasiejów"


To wielki kompleks z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny, jak dla dorosłych jak również i dla dzieci. Lokalizacja parku nie jest przypadkowa. To właśnie tutaj cały czas prowadzone są wykopaliska, które zaowocowały niezwykłymi znaleziskami. Najstarsze z nich pochodzą nawet sprzed 225 milionów lat! Na znajdujący się na terenie parku stanowisku dokumentacyjnym TRIAS odkryto szczątki nieznanego wcześniej pradinozaura, którego nazwano Silesaurus opolensis („śląski jaszczur spod Opola”). To niezwykłe dziedzictwo dostępne jest w JuraParkudla każdego, a co najważniejsze, prezentowane w niezwykle atrakcyjny sposób.

Bliżej natury z ogrodem zoologicznym w Opolu


ZOO Opole jest zieloną oazą spokoju i relaksu leżącą w centrum miasta wśród starodrzewu Wyspy Bolko.
Jako mały zwierzyniec powstało w latach 30-tych. W swej blisko 80 letniej historii odradzało się ze zniszczeń dwukrotnie. W 1953 roku po II wojnie światowej oraz w 1998 roku po powodzi tysiąclecia jaka nawiedziła region i miasto Opole. ZOO zajmuje powierzchnię 20 ha, hoduje ponad 1000 zwierząt reprezentujących około 130 gatunków proponując nowoczesną zoogeograficzną ich ekspozycję.

Opole - stolica polskiej piosenki


Siedzibą najbardziej śpiewającego miasta jest Muzeum Polskiej Piosenki,z nowoczesną, multimedialną wystawą stałą, będzie mieściła się w opolskim amfiteatrze, gdzie w atrakcyjny sposób przedstawimy historię polskiej piosenki: w ujęciu chronologicznym od początków XX w. do lat współczesnych z podziałem na znaczące okresy, uwzględniając przy tym charakterystykę tła historycznego, społecznego i kulturowego. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu to jedyna taka instytucja kultury w Polsce, której celem jest utworzenie centrum informacji o polskiej piosence, ochrona jej dorobku i popularyzacja muzyki polskiej.

Na sportowo...


Sport to życie! A więc w naszej Szkole Letniej wyjątków nie będzie. Nauka języka polskiego będzie połączona ze sportowymi atrakcjami. Opole to sportowe miasto, dzięki czemu masz dostęp do boisk sportowych do grania w piłkę lub siatkówkę. Nowoczesny basen Wodna Nuta oferuje ci wielką ilość atrakcji wodnych, a Kwatera Główna Opole zapewni ci niezwykłe emocje podczas gry w LaserTag.

Najlepsze polskie kino


Wieczory będziesz spędzać za poznaniem polskiej sztuki filmowej, jest to jeden z najlepszych sposobów na pogłębianie wiedzy o polskiej kulturze. Obejrzysz najlepsze polskie filmy, które były odznaczone najlepszymi nagrodami festiwalów światowych. Filmy o miłości, dramaty, horrory, komedie, wszystko według twojego gustu w opolskim kinie “Helios”.