Miasteczko Akademickie Uniwersytetu Opolskiego

Nasze akademiki

Uniwersytet Opolski oferuje zakwaterowanie w akademikach studenckich (Akademiki “Niechcic”, “Kmicic”,”Mrowisko” i “Spójnik”) na terenie kampusu uniwersyteckiego, blisko centrum miasta, przy ul. Katowickiej i ul. Grunwaldzkiej w Opolu.

Oferujemy miejsca w modułach, które składają się z jednego pokoju dwuosobowego i jednego pokoju trzyosobowego, wspólnej łazienki i kuchni – “Niechcic” i “Kmicic”, lub pokoi dwuosobowe i  trzyosobowe znajdujące się na wspólnym korytarzu – “Mrowisko” i “Spójnik”.

Pokoje są wyposażone w łóżka, krzesła, stoły, szafy; Kuchnia wyposażona jest w lodówkę i piekarnik. Istnieje również połączenie z Internetem i telewizja kablowa dostępne w każdym pokoju. W każdym akademiku istnieją ogólnodostępne pralnie.

Opłata za miejsce zamieszkania jest płacona co miesiąc z góry.

Pokoje

Akademiki oferują pokoje dwuosobowe i trzyosobowe. Niektóre moduły posiadają wspólną łazienką. Pokoje studenckie i pokoje gościnne mają podobny standard. Są one wyposażone w łóżka pojedyncze, szafę, biurko, krzesła, stół i lodówkę. Pokoje gościnne są dodatkowo wyposażone w telewizor, radio i lampkę nocną. Pokoje zamykają się na klucz, który pozostaję w posiadaniu mieszkańca.

Kuchnia

Na każdym piętrze lub w każdym module znajduje się kuchnia wyposażona w kuchenkę gazową/elektryczną, zlew i szafki kuchenne.

Pralnia 

Na każdym piętrze znajdują się specjalne pomieszczenia dla prania  wyposażone w nowoczesne pralki i suszarki. Istnieje możliwość bezpłatnego wykorzystywania  pomieszczenia po wcześniejszym zarezerwowaniu.

DOM STUDENTA "NIECHCIC"

D.S. NIECHCIC

Został zbudowany na początku XXI wieku i jest jednocześnie najnowocześniejszym akademikiem w kraju. Oddany został do użytku w 2004 roku. Obiekt poza miejscami noclegowi dla studentów posiada 13 pokojów gościnnych. Na jedenastu piętrach znajdują się dwupokojowe moduły z kuchnią i łazienką (9 modułów na każe piętro). Pokoje są dwu i trzy osobowe. Wyjątkiem stanowi pierwsze piętro przystosowane w całości dla osób niepełnosprawnych, gdzie znajdują się pokoje dla dwóch osób, oraz łazienki ze specjalnie przystosowanymi sanitariatami, kabinami natryskowymi oraz umywalkami.

Na 11 piętrach znajdują się dwie sale przeznaczone do nauki oraz 6 pokoi gościnnych wynajmowanych głównie wykładowcom uczelni jakm również studentom zaoczny. Parter akademika to głównie pomieszczenia administracyjne, bufet oraz świetlica, gdzie odbywają się liczne spotkania organizowane przez studentów. Należy zaznaczyć, że każde piętro posiada pralnie z suszarnią oraz zsyp na śmieci. Wysokości obiektu powoduje, że z ostatniego piętra roztacza się jeden z najładniejszych widoków przedstawiających panoramę Opola. Na 12 piętrze znajdują się pomieszczenia przeznaczone na obserwatorium astronomiczne z salą wykładową dla słuchaczy.

Opłaty

POKÓJ 2 OSOBOWY

Opłata miesięczna za miejsce w pokoju 2 osobowym: 380 zł*

Opłata za połowę miesiąca (do 15-tego dnia miesiąca250 zł*

*łącznie z opłatą za utrzymanie infrastruktury Internetu

POKÓJ 3 OSOBOWY

Opłata miesięczna za miejsce w pokoju 3 osobowym: 370 zł*

Opłata za połowę miesiąca (do 15-tego dnia miesiąca245 zł*

*łącznie z opłatą za utrzymanie infrastruktury Internetu

Dom Studenta "Kmicic"

D.S. KMICIC

Został zbudowany w latach 70. XX wieku i ostał ochrzczony w 1974 roku przez jedną z największych postaci polskiego kina i teatru, Daniela Olbrychskiego. Mieszkają w nim studenci z całej Polski a także Europy.  Akademik posiada 240 pokojów oraz 20 miejsc w pokojach gościnnych. Moduły są czteropokojowe z własnym aneksem sanitarnym. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia oraz pralnia z suszarką dla wspólnej dyspozycji mieszkańców jednego piętra. Każde piętro jest monitorowane. Portiernia jest również urządzona kamerami, jak i cały teren budynku. Na parterze znajdują się ważne dla studenta jednostki administracyjne – Akademicki Centrum Karier oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Dom Studenta Kmicic znajduję się w bezpośredniej bliskości do obiektów uczelnianych – Collegium Civitas, Collegium Iuridicum, Collegium Pedagogicum, Studium Wychowania Fizycznego ect. Obok również jest  ośrodek sportowy ” Orlik”  i Studencki Centrum Kultury.  Na przeciwko akademika znajduje się studencka stołówka, a droga do najbliższego sklepu spożywczego zajmuje nie cały 5 minut pieszo.

Opłaty

POKÓJ 2 OSOBOWY

Opłata miesięczna za miejsce w pokoju 2 osobowym: 350 zł*


Opłata za połowę miesiąca (do 15-tego dnia miesiąca) 225 zł*
*łącznie z opłatą za utrzymanie infrastruktury Internetu

POKÓJ 3 OSOBOWY

Opłata miesięczna za miejsce w pokoju 3 osobowym: 340 zł*

Opłata za połowę miesiąca (do 15-tego dnia miesiąca215 zł*
*łącznie z opłatą za utrzymanie infrastruktury Internetu

DOM STUDENTA "MROWISKO"

D.S. MROWISKO

Został zbudowany w latach 50. XX wieku i oddany do użytku w 1956 roku. Jest najstarszym akademikiem w Opolu. W 2010 roku zakończono przebudowę południowego skrzydła akademika – w miejsce pokojów dla studentów powstało Collegium Iuridicum, siedziba wydziału Wydziału Prawa i Administracji. Pokoi  są położone wzdłuż wspólnego korytarza. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia oraz dwie łazienki do wspólnego użytkowania mieszkańców piętra. Pralnia z suszarką dla wspólnej dyspozycji wszystkich mieszkańców znajduje się w piwnicy akademika. Portiernia jest urządzona kamerami, jak i cały teren budynku. Na parterze Collegium Iuridicum, który znajduję się obok D.S. Mrowisko jest punkt ksero dla studentów, który pracuje od samego rana do wieczora. Akademik znajduję się w bezpośredniej bliskości do obiektów uczelnianych – Collegium Civitas, Collegium Iuridicum, Collegium Pedagogicum, Studium Wychowania Fizycznego ect. Obok również jest  ośrodek sportowy ” Orlik”  i Studencki Centrum Kultury.  Na przeciwko akademika znajduje się studencka stołówka, a droga do najbliższego sklepu spożywczego zajmuje nie cały 5 minut pieszo.

Opłaty

POKÓJ 2 OSOBOWY

Opłata miesięczna za miejsce w pokoju 2 osobowym: 330 zł*

Opłata za połowę miesiąca (do 15-tego dnia miesiąca205 zł* 
*łącznie z opłatą za utrzymanie infrastruktury Internetu

POKÓJ 3 OSOBOWY

Opłata miesięczna za miejsce w pokoju 3 osobowym: 310 zł*

Opłata za połowę miesiąca (do 15-tego dnia miesiąca185 zł*
*łącznie z opłatą za utrzymanie infrastruktury Internetu

DOM STUDENTA "SPÓJNIK"

D.S. SPÓJNIK

Dom Studenta “Spójnik” został zbudowany w 2. połowie lat 60. XX wieku. Posiada 208 pokoi 2-osobowych oraz 10 pokoi 1-osobowych. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia oraz dwie łazienki do wspólnego użytkowania mieszkańców piętra. Pralnia z suszarką dla wspólnej dyspozycji wszystkich mieszkańców znajduje się w piwnicy akademika. Portiernia jest urządzona kamerami, jak i cały teren budynku. Również jest  salka bokserska, dostępna dla każdego studenta. Mieszkańcy akademika mają możliwość korzystania z tzw. “kujona”, czyli pokoju cichej nauki. Akademik znajduję się w bezpośredniej bliskości do obiektów uczelnianych – Collegium Civitas, Collegium Iuridicum, Collegium Pedagogicum, Studium Wychowania Fizycznego ect. Naprzeciwko budynku jest  ośrodek sportowy ”Orlik”  i Studencki Centrum Kultury. Na przeciwko akademika znajduje się studencka stołówka, a droga do najbliższego sklepu spożywczego zajmuje nie całe 5 minut pieszo. Tuż przy akademiku są jedne z najlepszych kawiarni w Opolu.

Opłaty

POKÓJ 1 OSOBOWY

Opłata miesięczna za miejsce w pokoju 1 osobowym: 380 zł*

Opłata za połowę miesiąca (do 15-tego dnia miesiąca255 zł*
*łącznie z opłatą za utrzymanie infrastruktury Internetu

POKÓJ 2 OSOBOWY

Opłata miesięczna za miejsce w pokoju 2 osobowym: 350 zł*

Opłata za połowę miesiąca (do 15-tego dnia miesiąca)225 zł*
*łącznie z opłatą za utrzymanie infrastruktury Internetu

JAK OTRZYMAĆ MIEJSCE W DOMU STUDENTA ?

JAK OTRZYMAĆ MIEJSCE? 

W celu otrzymania miejsca w Domu Studenta dla pierwszorocznych studentów należy wypełnić wniosek o przyznanie miejsca w domu studenta dla cudzoziemców i dostarczyć do Centrum Partnerstwa Wschodniego Uniwersytetu Opolskiego lub przesłać skan wypełnionego podania na adres: centrum.partnerstwo.wschodnie@uni.opole.pl

W celu otrzymania miejsca w Domu Studenta dla rodziny studentów – cudzoziemców należy wypełnić rezerwację miejsca w Domu Studenta dla rodziny cudzoziemców i dostarczyć do Centrum Partnerstwa Wschodniego lub przesłać skan wypełnionego podania na adres: centrum.partnerstwo.wschodnie@uni.opole.pl

WARTO WIEDZIEĆ

Warto zapoznać się z regulaminami, które dotyczą nas mieszkańców Akademików Uniwersytetu Opolskiego. Regulamin to nie tylko zakazy i nakazy, ale także możliwości jakie dają nam dane obiekty. Regulamin Domów Studenta Uniwersytetu Opolskiego możecie pobrać tutaj.

Karta Mieszkańca

To zaświadczenie o byciu mieszkańcem danego akademika – upoważnia do wejścia do akademika. W godzinach od 21:30 do 7:00 w akademiku mogą przebywać tylko mieszkańcy. W tych godzinach portier wraz z ochroną wpuszcza do Domu Studenta tylko osoby, które okazały ważną (podpisaną) kartę mieszkańca danego Domu Studenta Uniwersytetu Opolskiego lub wejściówkę wydaną przez radę mieszkańców.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Miasteczka Akademickiego UO.